DIGITALNI INOVACIJSKI INKUBATOR
Powered by:
Online inkubator za razvoj kreativnog potencijala učenika i stvaranje nove vrijednosti.
PRIJAVI SE U NOVO IZDANJE DO 06.04.2025.
PRIJAVI SE U NOVO IZDANJE DO 06.04.2025.
HVALA VAM!
Četvrto izdanje Digitalnog Inovacijskog Inkubatora je iza nas i sretni smo što smo i ove godine okupili izuzetne pojedince koji stvaraju novu vrijednost i pokazuju želju za promjenama, napretkom i dodatnim učenjem. Hvala svima koji su se uključili u projekt te ga na bilo koji način podržali. Čestitamo svim pobjednicima i dobitnicima nagrada te vas pozivamo da nastavite trenirati vlastitu kreativnost i u 2025. godini. Vidimo se!
Razvijamo kreativce i inovatore budućnosti
S ciljem aktivnog stvaranja novih generacija kreativaca i inovatora koji mijenjaju svijet, potičemo učenike osnovnih i srednjih škola na kreativno promišljanje i angažman oko osmišljavanja ideja i razvoja kreativnih rješenja.


Učimo i razvijamo ključna znanja od uspješnih ljudi iz prakse
Kroz inkubator razvijamo znanja i vještine koje će oblikovati budućnost te učimo o pojedinim temama i uspješnim pričama od strane vodećih profesora, stručnjaka i poduzetnika.
PREDAVAČI I GOVORNICI

Goran Vlašić
Izvanredni profesor na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, suosnivač Instituta za inovacije te jedan od vodećih stručnjaka u području inovacija i kreativnosti.

Jelena Makovičić
Hrvatska glumica, autorica dramskih tekstova i predstava, savjetnica, certificirana trenerica i konzultantica te predavačica javnih nastupa.

Kristina Ercegović
Serijska poduzetnica, poslovna savjetnica i spisateljica. Poznata kao dobri duh poduzetništva i spajalica.

Ivan Mrvoš
Osnivač i direktor tvrtke Include - prepoznate po izradi pametnih klupa te drugih rješenja i proizvoda za pametne gradove.

Ognjen Bagatin
Suvlasnik Poliklinike Bagatin i medijske platforme Poduzetnik te pokretač brojnih inicijativa za razvoj poduzetništva.

Matilda Bulić
Direktorica školskog programa i izvršna direktorica u Školskoj knjizi, bivša učiteljica hrvatskog jezika.

Matej Lončarić
Osnivač i direktor Joomboos-a - jednog od najprepoznatljivijih brandova za mlade u Hrvatskoj i regiji.

Vlatko Štampar
Stand-up komičar koji je nastupao i punio male i velike dvorane u cijeloj regiji te pokretač LAJNAP comedy organizacije.

Albert Gajšak
Osnivač i direktor Circuitmess-a - kompanije koja osnažuje i educira djecu i odrasle kroz praktično STEM iskustvo.

Jan de Jong
Nizozemski poduzetnik u Hrvatskoj - s misijom da pomogne Hrvatskoj pripremiti se za sljedeću generaciju. Pokrenuo je nekoliko poslova u Hrvatskoj te inicirao razvoj vize za digitalne nomade.

Marin Trošelj
Inženjer i poduzetnik. Suosnivač i CEO STEMI-a. Strastven oko toga da se djeca zaljube u STEM obrazovanje i poboljšaju društvo.

Vedran Sorić
Prodajni trener i entuzijast, vlasnik poduzeća za edukacije i konzalting u prodaji, autor knjige „Prodajni mindset“ i voditelj istoimene emisije.

Igor Čerenšek
Osnivač i vlasnik branda “Mentalni Trening”, kompanije koja 14 godina pruža stručnu podršku svima onima koji žele unaprijediti svoju izvedbu ili svoje mentalno zdravlje.

Vali Marszalek
Savjetnica za održivi razvoj i DOP u HUP-u i direktorica hrvatske mreže UN Global Compacta.

Alen Žunić
Arhitekt i osnivač arhitektonskog ureda ALBATROSS koji dizajnira gradove i zgrade za bolju zajedničku budućnost.

Paula Kovačević
Voditeljica operacija u agenciji Q, najbrže rastućoj software agenciji u Europi, a gdje radi na poboljšanju procesa i razvoju razine kvalitete tvrtke.

Jadran Kapović
Administrator za informiranje i analitiku Hrvatske gorske službe spašavanja, udruge koja je prepoznatljiva po svojoj zanimljivoj komunikaciji.

Marija Antunović
Vlasnica obrta TIM Antunović i su-osnivačica marke, artizanske proizvodnje i slastičarnice Croccantino - danas jedne od najprepoznatljivijih marki u području artizanske proizvodnje sladoleda u Hrvatskoj.

Luka Rukavina
Redatelj i dramaturg, najpoznatiji kao redatelj i suscenarist prvog hrvatskog dugometražnog 3D animiranog filma Cvrčak i mravica.
Timski radimo na razvoju kreativnih ideja i rješenja
Učenici se povezuju oko ideja i tema koje ih interesiraju te formiraju timove na čelu s učiteljem. Timovi prolaze kroz cjeloviti proces razvoja kreativnih rješenja, a u čemu im pomažu strukturirani zadatci i edukacijski sadržaj.

SVAKO RAZVIJENO RJEŠENJE MORA SADRŽAVATI I OBRAZLOŽITI POSTOJANJE 3 KLJUČNE KOMPONENTE INOVACIJA:

NEOČITOST
Cilj je analizirati postojeće stanje kako bi se dobila kvalitetna podloga za razvoj neočite ideje - nečega što drugi do sada nisu razvili.

NOVOST
Cilj je opisati ideju i rješenje te pojasniti zbog čega je ono novo, jedinstveno i drugačije/bolje u odnosu na ono što trenutno postoji.

SMISLENOST
Cilj je analizirati kupce, razumjeti problem koji im se rješava te pojasniti zašto predloženo rješenje pruža vrijednost i ima smisla za njih.

NEOČITOST
Cilj je analizirati postojeće stanje kako bi se dobila kvalitetna podloga za razvoj neočite ideje - nečega što drugi do sada nisu razvili.

NOVOST
Cilj je opisati ideju i rješenje te pojasniti zbog čega je ono novo, jedinstveno i drugačije/bolje u odnosu na ono što trenutno postoji.

SMISLENOST
Cilj je analizirati kupce, razumjeti problem koji im se rješava te pojasniti zašto predloženo rješenje pruža vrijednost i ima smisla za njih.

Slušamo prezentacije najboljih i proglašavamo pobjednike
Odabrani timovi prezentiraju pred stručnim žirijem, a tri najbolja tima očekuju vrijedne nagrade.
Nagrade se dodjeljuju zasebno u kategoriji osnovnih škola i srednjih škola.

NAGRADE ZA POBJEDNIČKE TIMOVE
Vrijedne nagrade za 3 najuspješnija tima u kategoriji osnovnih i srednjih škola.

NAGRADA "ŠKOLA ZA INOVACIJE"
Nagrada za najinovativniju osnovnu i srednju školu u Hrvatskoj.

PRIZNANJE "MENTOR INOVATOR"
Posebno priznanje za mentore koji značajno doprinose razvoju kreativnosti svojih učenika.

NAGRADE ZA POBJEDNIČKE TIMOVE
Vrijedne nagrade za 3 najuspješnija tima u kategoriji osnovnih i srednjih škola.

NAGRADA "ŠKOLA ZA INOVACIJE"
Nagrada za najinovativniju osnovnu i srednju školu u Hrvatskoj.

PRIZNANJE "MENTOR INOVATOR"
Posebno priznanje za mentore koji značajno doprinose razvoju kreativnosti svojih učenika.

PRIJAVLJENIH UČENIKA I UČITELJA

ŠKOLA RAZLIČITIH USMJERENJA

RAZVIJENIH INOVATIVNIH PROJEKATA

RAZLIČITIH MJESTA I
GRADOVA U PROJEKTU

PRIJAVLJENIH UČENIKA I UČITELJA

ŠKOLA RAZLIČITIH USMJERENJA

RAZVIJENIH INOVATIVNIH PROJEKATA

RAZLIČITIH MJESTA I
GRADOVA U PROJEKTU
Želim se uključiti!
Ukoliko želite doprinijeti i uključiti se u Digitalni inovacijski inkubator, ostavite nam svoje podatke te ćemo Vas kontaktirati u najkraćem mogućem roku.
ČESTO POSTAVLJENA PITANJA
U Digitalnom Inovacijskom Inkubatoru mogu sudjelovati svi učenici 5.-8. razreda osnovnih škola i svi učenici srednjih škola u Hrvatskoj. Sudjelovanje u Digitalnom učeničkom inkubatoru besplatno je za sve sudionike.
U Inkubator učenike prijavljuju učitelji ili roditelji, ali moguće je i da se učenici samostalno prijave. U tom slučaju, potrebno je dostaviti ispunjenu privolu roditelja za sudjelovanje.
Ne – tko god želi, može se prijaviti u Digitalni Inovacijski Inkubator.
Ne postoji ograničeni broj učenika koje jedan učitelj može prijaviti.
Moguće je prijaviti učenike iz različitih razreda i škola.
Svi online sadržaji i edukacije snimljeni su ranije i postavljeni na YouTube platformu tako da ih možete pratiti kada želite.
Da – svi sadržaji koji su dostupni učenicima tijekom Digitalnog Inovacijskog Inkubatora na raspolaganju su i učiteljima.
Učitelj je voditelj tima te je odgovoran za prijavu tima na natjecanje. Osnova za prijavu na natjecanje je ideja i tim učenika koji će ju razvijati. Kako bi prijava na natjecanje bila uspješna, učitelj mora ispuniti online obrazac u kojem navodi naziv tima, članove tima i ideju koju će tim razvijati.
Svaki tim može se sastojati od maksimalno 10, a minimalno 2 učenika. Svaki učenik može sudjelovati u maksimalno 3 različita tima. Svaki tim mora imati voditelja – to je učitelj koji je te učenike prijavio u Inkubator.
Ne postoji ograničenje u vidu broja timova koje jedan učitelj može prijaviti i voditi kao mentor.
S obzirom na ciljeve Inkubatora te različitosti škola i učenika koji sudjeluju, ne postoje ograničenja niti zadani okvir problematike/ideje/područja kojima se timovi moraju baviti. Temelj ideje odredit će svaki tim za sebe (učitelj u dogovoru s učenicima).
Tim se može baviti nečime što voli ili oko čega je strastven (npr. sport, glazba, umjetnost, edukacija, tehnologija, online aplikacije) što škola želi poboljšati/promijeniti (npr. razvoj okoliša i okruženja oko škole), što je u društvenom interesu (npr. aktivnosti i programi za umirovljenike), što je trenutno aktualno i bitno (npr. klimatske promjene, online sigurnost, ekološka proizvodnja, razvoj poljoprivrede), što nekome može pomoći u svakodnevnom životu ili radu (npr. izrada pomagala za rad s djecom s posebnim potrebama).
Učenici osnovnih škola i učenici srednjih škola razvijaju svoja rješenja u odvojenim kategorijama, tako da se zasebno vrednuju i nagrađuju rješenja učenika osnovnih škola i učenika srednjih škola.
Osim mentorstva od strane učitelja koji je učenike prijavio u Inkubator, učenicima će na raspolaganju biti zadatci koji će im olakšati razradu finalnih rješenja te organizirani online webinar i sadržaji koji će pomoći učenicima u procesu razvoja kreativnih rješenja.
KONTAKT
Filip Vrhovnik
Voditelj projekta
filip@digitalniinkubator.eu